Dětský fotbalový pohár 2018 je za námi. Z titulu se raduje ZŠ Jílovská.

Dětský fotbalový pohár 2018 je za námi. Z titulu se raduje ZŠ Jílovská.

Osmý ročník turnaje pro žáky prvních a druhých tříd základní škol opět zaznamenal rekordní účast týmů. Tentokrát se do něj přihlásilo 101 týmů. Turnaje přinesly spoustu nadějných výkonů, intenzivních emocí, krásných gólů a pozitivních zážitků dětí, které si je, soudě dle ohlasů, náramně užily.
Tradiční halová soutěž, kterou organizuje Pražský fotbalový svaz ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Městskou částí Praha 1, odstartovala již v lednu. V průběhu tří měsíců z dvanácti základních a tří semifinálových kol vzešlo osm finalistů, kteří se utkali ve velkém finále o celkový triumf.
 
Dětský fotbalový pohár svou účastí podpořily také fotbalové osobnosti, které dětem fandily přímo na místě a kvitovaly jejich účast na této významné sportovní akci. Základní kolo navštívil mládežnický reprezentant Michal Sáček ze Sparty, který okomentoval dění na turnaji: „Děti to evidentně baví, z každého gólu se radují a to je podle mě hlavní, ta radost a vášeň.“
 
Semifinále poté svou účastí zpestřil Tonda Vaníček z Bohemians. Na finále dohlédl úspěšný trenér a bývalý fotbalový reprezentant, Luboš Kozel: „Je skvělé, že se turnaje můžou zúčastnit děti ze všech pražských základních škol, právě tyto turnaje je můžou přivézt ke sportu.  Všem osobnostem se projekt Dětského fotbalového poháru velmi líbil a doufají, že bude pokračovat i v dalších letech.
 
Celkovým vítězem letošního ročníku se nakonec staly děti ze ZŠ Jílovské, které ve finále s přehledem porazily ZŠ Novoborskou 3:0, a mohly se tak radovat ze zisku největšího poháru. Smutné ale domů neodcházelo žádné z dětí, za své poctivé výkony si každý v základním kole odnesl medaili a další dárečky.
 
Podívejte se na video shrnující letošní ročník Dětského fotbalového poháru 2018. 
 
Osmý ročník DFP řečí čísel:
·         16 turnajů
·         101 přihlášených týmů
·         970 hráčů a hráček
·         324 utkání
·         více jak 55% neregistrovaných hráčů
 
Ještě jednou děkujeme všem dětem a učitelům za jejich účast a těšíme se při dalším ročníku Dětského fotbalového poháru.
 
Všechny výsledky z turnajů DFP 2018 naleznete ZDE. Fotografie z DFP 2018 naleznete ZDE nebo na facebookovém profilu Pražského fotbalového svazu.