Finalisté DFP 2018 součástí malého pražského derby mezi Spartou a Duklou

Finalisté DFP 2018 součástí malého pražského derby mezi Spartou a Duklou

Bývá již tradicí, že jednou z odměn finalistů Dětského fotbalového poháru je nástup s hráči před ligovým utkáním a případný odvetný zápas o poločasové přestávce. Obě akce se podařilo uskutečnit a vítězové DFP 2018 ze ZŠ Jílovská a hráči druhého nejlepšího celku turnaje ze ZŠ Novoborská, se tak stali důležitými postavami malého pražského derby.
V dresech s lvíčkem Bruncvíkem na hrudi, jež první dva celky DFP 2018 obdržely od Pražského fotbalového svazu za účast ve finále, doprovodili finalisté prvoligové hráče Sparty a Dukly k nástupu před důležitým utkáním, a to dokonce i před televizními kamerami v přímém přenosu. Na tvářích dětí šla vidět radost a soustředěnost, která dokreslovala sílu tak významného okamžiku, který sledovalo přes jedenáct tisíc fanoušků na stadionu a další desetitisíce u televizních obrazovek.
 
Ani ne po měsíci od finále osmého ročníku Dětského fotbalového poháru proběhlo také odvetné utkání mezi vítězem a poraženým finalistou. Ale nebyla to ledajaká odveta. Repríza finále totiž proběhla o poločasové přestávce ligového utkání mezi Spartou a Duklou, na pažitu letenského stadionu. Všichni diváci na stadionu tak mohli shlédnout souboj dvou základních škol, které jsou těmi nejlepšími v Praze! 
 
Děti ze základní školy Jílovská svůj triumf v DFP potvrdily, když dokázaly zvítězit i v tomto zápase. O výsledek však vůbec nikomu nešlo. Podstatný byl jedinečný zážitek z odměny, kterou si oba celky za své výkony v DFP 2018 rozhodně zasloužily. Před takovou návštěvou totiž děti ještě nikdy určitě nehrály a snad jim tento nezapomenutelný zážitek pomůže v rozvoji své další kariéry.
 
Kdo ví, třeba příště se na letenském trávníku objeví už v pozici ligového hráče. I takový příběh může Dětský fotbalový pohár přinést…
 
Fotografie