Malé pražské derby za přítomnosti finalistů DFP 2017

Malé pražské derby za přítomnosti finalistů DFP 2017

Bývá již tradicí, že jednou z odměn finalistů Dětského fotbalového poháru je nástup s hráči před ligovým utkáním a odvetný zápas o poločasové přestávce. Vítězové DFP 2017 ze ZŠ Vinoř a hráči druhého nejlepšího celku turnaje ze ZŠ Nebušice se tak stali důležitými postavami malého pražského derby.

V dresech s lvíčkem Bruncvíkem na hrudi, jež první dva celky DFP 2017 obdržely od PFS za účast ve finále DFP 2017, doprovodili finalisté prvoligové hráče Slavie a Dukly k nástupu před důležitým utkáním, a to dokonce i před televizními kamerami v přímém přenosu. 

Téměř po dvou měsících od finále sedmého ročníku Dětského fotbalového poháru proběhlo i odvetné utkání mezi vítězem a poraženým finalistou. Ale nebyla to ledajaká odveta. Repríza finále totiž proběhla o poločasové přestávce ligového utkání mezi Slavií a Duklou, na pažitu stadionu v Edenu. Čtrnáct tisíc diváků tak mohlo shlédnout souboj dvou základních škol, které jsou těmi nejlepšími v Praze! Vinořští svůj triumf potvrdili, když dokázali zvítězit poměrem 2:0. O výsledek však toho sobotního večera vůbec nikomu nešlo. Podstatný byl jedinečný zážitek z odměny, kterou si oba celky za své výkony v DFP 2017 rozhodně zasloužily.

Fotogalerii naleznete ZDE.