ZŠ Vinoř obhájila loňský triumf!

ZŠ Vinoř obhájila loňský triumf!

Poprvé v historii Dětského fotbalového poháru došlo k obhajobě celkového vítězství! Tento úspěch zaznamenal v sedmém ročníku DFP tým ze ZŠ Vinoř, když v petřinském finále prokázal velkého týmového ducha a bez jediné porážky si dokráčel pro triumf v DFP 2017!

Do finále Dětského fotbalového poháru 2017 se přes základní a následná semifinálová kola kvalifikovalo šest celků, přičemž dvě další obdržela tzv. divokou kartu PFS. Osm finalistů se sešlo ve čtvrtek 23. 3. v hale ZŠ Petřiny - Jih k poslednímu závěrečnému kolu letošního ročníku DFP.

Utkání v základních skupinách byla povětšinou velmi vyrovnaná, přičemž v některých případech byly výsledky velice těsné. Skupinou A prolétla s plným počtem bodů ZŠ Eden, ve skupině B postoupila z prvního místa díky lepšímu skóre ZŠ Vinoř.

Doposud suverénní ZŠ Eden však v semifinále podlehla týmu z Nebušic, který se tak stal prvním finalistou. Ve druhém semifinále si ZŠ Vinoř těsně poradila se ZŠ Mendelova, čímž se stanovili finalisté a týmy, hrající o konečné třetí místo.

Utkání o sedmé místo zvládla na penalty lépe FZŠ Drtinova, utkání o páté místo zase Park Lane International School.

Finále, stejně jako utkání o třetí místo, rozhodla jediná branka. V boji o bronz byla šťastnější ZŠ Mendelova, stříbro získala ZŠ Nebušice a zlatou medaili a celkové vítězství si zaslouženě odvezli hráči ze ZŠ Vinoř!

Závěrečného turnaje DFP 2017 na Petřinách se zúčastnili také zajímavé osobnosti. Pozvání přijali bývalý fotbalový záložník Martin Frýdek st., Mgr. Eva Špačková - radní pro oblast školství MČ Praha 1 či předseda PFS Ing. Dušan Svoboda. Krátkou besedu s hosty bravurně odmoderoval Honza Weber, mistr světa ve freestyle fotbalu, který účastníkům předvedl i několik kousků ze svého umění.

 

Kompletní výsledky z finále DFP 2017 naleznete zde: Výsledky

Fotogalerii z finále DFP 2017 naleznete zde: Finále Petřiny, 23. 3. 2017