Známe vítěze 8. ročníku Dětského fotbalového poháru

Známe vítěze 8. ročníku Dětského fotbalového poháru

Osmý ročník Dětského fotbalového poháru s rekordním počtem zúčastněných týmů skončil. Úspěšné finálové klání rozhodlo o konečném umístění všech finalistů. Děti si užily ne jedno překvapení, získaly různé ceny a pět nejlepších týmů obdrželo velké poháry. Celé finále bylo plné emocí a hlavně radosti, které vždy sport a hlavně fotbal přináší.
Halový fotbalový turnaj, který odstartoval svou základní část v polovině ledna a je organizován Pražským fotbalovým svazem ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Městskou částí Praha 1, je již minulostí. Finálové kolo se konalo v hale ZŠ Petřiny - Jih, kde byla vytvořena výborná atmosféra.
 
Už od úvodních utkání byl přítomen maskot PFS lvíček Bruncvík, který podporoval všechny hráče během napínavých bojů ve všech 18 odehraných zápasech. Z osmi výborných finálových týmů mohl vzejít ale pouze jeden vítěz. Tím se stala ZŠ Jílovská, která ve finálovém utkání přestřílela ZŠ Novoborskou. Získala tak největší pohár pro absolutního vítěze a zlaté medaile. Na třetím místě skončila ZŠ Antonína Čermáka, která bez inkasovaného gólu porazila ZŠ Barrandov.
 
Ceny předal host, kterým byl trenér fotbalové reprezentace U19 Luboš Kozel. Bývalý reprezentant ocenil výkony mladých hráčů a zavzpomínal na své fotbalové začátky. Děti tak měly možnost zeptat se ho na cokoli a dozvědět se tak mnoho zajímavostí a osobních zkušeností. Finálové klání odmoderoval Honza Weber, několikanásobný mistr světa a Evropy ve freestyle a footbagu, který předvedl výbornou show a ukázal hráčům a hráčkám mnoho triků s fotbalovým míčem.
 
Povedený finálový den zakončila společná fotka a autogramiáda Luboše Kozla a Honzy Webera. Děti odcházely spokojené domů a se zážitkem, který si určitě budou ještě nějaký ten den pamatovat.
 
Děkujeme všem týmům za účast, gratulujeme vítězům a doufáme, že se uvidíme opět za rok. 
 
Výsledky finále - Finále Petřiny 13.3.2018
Fotogalerie z tohoto finále - Fotogalerie finále Petřiny 2018